OD 16.9.2020:

Zákonný zástupca po každom prerušení dochádzky dieťaťa do materskej školy v trvaní viac ako tri po sebe nasledujúce dni (vrátane víkendov a sviatkov) predkladá písomné vyhlásenie zákonného zástupcu o bezinfekčnosti o tom, že dieťa neprejavuje príznaky prenosného ochorenia a nemá nariadené karanténne opatrenie.

Ak prerušenie dochádzky dieťaťa do MŠ trvá viac ako 5 pracovných dní (víkendy a sviatky sa nezapočítavajú) z dôvodu akéhokoľvek ochorenia predkladá potvrdenie o chorobe vydané všeobecným lekárom pre deti a dorast.

Počet podaných Vyhlásení o bezinfekčnosti a Potvrdení o chorobe nie je limitovaný.

KOZMO A JEHO DOBRODRUŽSTVÁ

Tím odborníkov z Centrum Slniečko, n.o. v spolupráci s kreatívnym štúdiom Cukru production pripravil interaktívny preventívny program pre deti. Jedná sa originálny slovenský preventívny program vyvinutý špeciálne pre deti do 8 rokov.

Realizovali sme ho v triede predškolákov v školskom roku 2018/2019 v spolupráci s CPPPaP v Hlohovci. Deti sa dozvedeli, ako hovoriť o témach násilia zážitkovou formou. Každé dieťa je iné, každé dieťa má iné podmienky na svoj rozvoj, každé dieťa je jednoducho jedinečné.

A preto je dôležité, aby sme deti naučili byť tolerantnými, priateľskými a zodpovednými pozemšťanmi. K tomu nám pomohol KOZMO so svojimi dobrodružstvami. Kozmo je kamarát detí, rodičov, vychovávateľov, učiteľov, jednoducho všetkých nás, ktorí sa môžeme podieľať na tom, aby bol svet lepším a bezpečnejším miestom pre všetkých, a teda aj pre naše deti.