Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2
Materská škola , Fraštacká 4 Hlohovec

S kým spolupracujeme

Spolupráca materskej školy a rodiny

Cieľ: Intenzívnou spoluprácou s rodinou priblížiť výchovu a vzdelávanie detí v MŠ rodičom, zviditeľniť výsledky práce s deťmi v oblasti edukácie, účasťou rodičov na aktivitách a ústretovým prístupom zamestnancov k rodičom vytvárať pozitívne vzťahy medzi MŠ a rodinou v záujme zosúladenia výchovného pôsobenia na dieťa a umocnenie citového prežívania detí prítomnosťou blízkej osoby.

Spolupráca s Mestským úradom v Hlohovci

Cieľ: Utvárať u detí elementárne poznatky o histórii a súčasnosti svojho mesta.  Účasťou na poriadaných akciách zvýšiť informovanosť zástupcov mesta Hlohovec o našej materskej škole.

Spolupráca s II. Základnou školou na koperníkovej ulici v Hlohovci

Cieľ: Všestranný rozvoj detí v súlade s ich vekovými a individuálnymi osobitosťami a možnosťami tak, aby v 6. roku svojho života boli schopné úspešne sa začleniť do vzdelávacieho procesu v ZŠ.

Spolupráca s centrom pedagogického a psychologického poradenstva a prevencie

Cieľ: Z dôvodu včasnej prevencie deficitov vo výchove a vzdelávaní detí využívať poradenstvo a intervencie pracovníkov Centra v Hlohovci.

Spolupráca s centrom pedagogického a špeciálneho poradenstva

Cieľ: Z dôvodu včasnej prevencie v oblasti špeciálnej pedagogickej diagnostiky detí s odloženou povinnou školskou dochádzkou a detí so špeciálnymi výchovno - vzdelávacími potrebami využívať odborné poradenské služby Centra.

logopéd: Mgr.Dagmar Verešová 0904 928 667

špeciálny predškolský pedagóg: PaedDr. Emília Takáčová  0915 116 697

Spolupráca s miestnou knižnicou v Hlohovci

Cieľ: Prostredníctvom literatúry /slovenských autorov/ posilňovať kultivovaný spisovný jazyk dieťaťa pred vstupom do ZŠ, rozvíjať predčitateľskú gramotnosť detí MŠ.

Spolupráca s inými  inštitúciami

• Centrum voľného času -účasť detí MŠ na zábavných a športových podujatiach
  • Záchranný zbor SR a Slovenský Červený kríž  /predvádzanie záchranných akcií deťom v MŠ/
  • Planetárium - návštevy spojené s besedou